Hliníkové vchodové dvere

MB-60


Systém MB-60 je kompletný systém na výrobu hliníkových konštrukcií s tepelnou izoláciou. MB-60 je vhodný k výrobe okien, stien a dverí kde nie sú kladené vysoké nároky na tepelnú izoláciu, zároveň ale ponúka dostatočnú tuhosť a pevnosť pri zachovaní prijateľných ekonomických nákladov. Stavba profilov je 3-komorová. Konštrukčne hĺbka profilov hliníkového okna je 60 mm (rám) a 69 mm (krídlo), pri dverách je 60 mm (rám ai krídlo). To vytvára efekt jednoliatého povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (okná) a lícovaním povrchu krídiel a rámu (dvere). Profily je tiež možné ohýbať čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkových konštrukcií.

Súčiniteľ prestupu tepla Uf = 2,0-3,2W / m2K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a príslušenstva. V systéme MB-60 ŠÚ použité profilované tepelné mostíky tvare "omega" z polyamidu, široké 24 mm (okná) a 14 mm (dvere), zosilnenia skleným vláknom. Tvar mostíka zvyšuje pevnosť profilov a uľahčuje ich odvodnením, čo zabezpečuje tepelnú izoláciu v akýchkoľvek atmosférických podmienkach. Tesnenie z EPDM zaručuje dobrú termickú izoláciu krídiel okien a dverí a tiež nepriepustnosť prieniku vody a vzduchu.

MB-70


MB-70 je moderný systém pre výrobu okien a dverí so zvýšenou tepelnou izoláciou. Spĺňa požiadavky na tepelnú izoláciu podľa STN 73 0540. 3-komorové profily dosahujú súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,6–2,4 W/m2K podľa EN ISO 10077 (v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve). Dosiahnuté je to predovšetkým vďaka PA izolátorom v tvare "omega", a tiež 2-komponentnou stavbou centrálneho tesnenia. Systém MB-70 sa vyznačuje robustnosťou profilov (hrúbka stien min. 2 mm) a veľmi dobrým technickým riešením. Tak ako u všetkých systémov ALUPROF si môžete vybrať z rôznych farebných povrchových úprav a prevedení. Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), pri dverách 70 mm (rám aj krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (okná) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (dvere).

Nízka hodnota súčiniteľa prestupu tepla Uf je dosiahnutá vďaka použitiu špeciálneho tepelného mostíka a tesnenia. Tepelný mostík typu "omega" z polyamidu zpevneného sklenným vláknom má šírku 34 mm (okná) a 24 mm (dvere). Použitý tvar mostíka zvyšuje tuhosť profilov, uľahčuje ich odvodnenie a zaisťuje vhodnú tepelnú izoláciu v každom počasí.