Garážové brány

Sekčné


Ide o jeden z najpoužívanejších typov garážových brán. Svoju popularitu si získali širokou ponukou povrchovej úpravy a atraktívnym vzhľadom. Sekčné garážové brány vynikajú aj nízkou hlučnosťou a priestorovou nenáročnosťou.
Garážová brána zložená z pozdĺžnych sekcií ponúka minimálne nároky na údržbu. Medzi jej ďalšie výhody patria dobré termoizolačné vlastnosti vďaka panelom zatepleným polyuretánovou penou. Široká škála typov kovania umožňuje montáž brány takmer do každej garáže. Sekčná garážová brána s nadštandardnou hrúbkou sekcie, spoľahlivým chodom a dlhou životnosťou, ručné alebo automatické ovládanie brány so širokým príslušenstvom. Sekčné garážové brány patria pre svoj vzhľad a mnohorakosť povrchového prevedenia k najviac používaným typom brán. Konštrukcia brány zaberá v garáži priestor pod stropom a znižuje vstupný otvor do garáže. Kombinácia veľkého auta a nízkej stavby by vám mohla spôsobiť problémy. V tomto prípade odporúčame dvojkrídlové alebo rolovacie garážové brány.

Výklopné


Garážové výklopné brány sú najlacnejším riešením na uzatvorenie garáže . Môžu byť aj na diaľkové ovládanie.
Výklopné brány sú vhodné do priestorov kde nie sú kladené nároky na tepelnoizolačné vlastnosti (radové garáže , nevykurované garáže a pod. )
Za príplatok je možné dodať brány izolované alebo s personálnymi dverami v bráne.

Dvojkrídlové


V kombinácii s novými materiálmi dokážu konkurovať aj modernejším typom garážových brán. Ich hlavnou výhodou je dlhá životnosť a odolnosť aj pri vysokom prevádzkovom zaťažení. Dvojkrídlové garážové brány nezasahujú do interiéru a neznižujú strop pri vstupe do garáže. Dvojkrídlové brány sa nedajú namontovať do garáže so zvažujúcou sa príjazdovou cestou. Nevýhodou oproti sekciovým branám sú ich horšie termoizolačné vlastnosti a riziko poškodenia vozidla krídlom brány pri silnom vetre alebo neopatrnej manipulácii s bránou.

Rolovacie


Priestorovo nenáročný typ garážových brán je vhodný predovšetkým do priemyselných objektov. Rolovacie garážové brány nezasahujú do interiéru garáže a možno ich namontovať do otvoru, pred otvor, ale aj za otvor brány. Tento typ brány je atraktívny aj pre jej možnosť použitia na zabezpečenie vchodu, výkladu, prípadne presklennej fasády. Rolovacie garážové brány dodávame len s automatickým pohonom.

Priemyselné garážové brány


V rámci sekčných brán tvoria priemyselné garážové brány samostatnú kategóriu. Oproti privátnym garážovým bránam spĺňajú na viac ďalšie technické požiadavky, ktoré sú stanovené pre priemyselne využívané brány. Medzi hlavné výhody patria spoľahlivosť, dobré termoizolačné vlastnosti vďaka panelom zatepleným polyuretánovou penou a široká škála typov kovania, ktorá umožňuje montáž brány takmer do všetkých typov stavebných otvorov.